Nieuwe dirigent Junioren
zondag 15 januari 2012 17:06

“Een man met een groen hart is terug op het oude nest.” Zo stelde Kees Spaan, voorzitter van de werkgroep Jeugd van DVS, Dirkjan de Boer voor als de nieuwe dirigent van de Junioren. Met de aanstelling van Dirkjan hebben het bestuur en de werkgroep Jeugd een waardig opvolger gevonden voor Dennis Hazenoot. Dennis had eind 2011 aangegeven zijn dirigentschap niet meer te kunnen combineren met zijn studie. Hij sloot hiermee een periode vol muzikale hoogtepunten af. Met een ferme handtekening bekrachtigden Dirkjan en Marco van der Plas namens DVS op zaterdag 7 januari jl. het contract.

Dirkjan (1973) begon op zesjarige leeftijd trompet te spelen bij DVS en was later ook enkele jaren actief als docent en dirigent bij de vereniging. Hij volgde lessen aan de muziekschool, speelde in diverse orkesten, ensembles en bands en studeerde klassiek trompet bij docent Willem van der Vliet aan het Utrechts conservatorium. Dirkjan: “Muziek boeide mij zeer en gaf me veel plezier. Op het conservatorium leerde ik alle facetten die met musiceren te maken hebben. Omdat ik in die tijd ook individuele- en groepsmuzieklessen gaf, studeerde ik HaFa-directie aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Gerrit Fokkema. Mijn opleiding voltooide ik met het dirigeren van het Fanfarekorps van de Koninklijke landmacht ‘Bereden Wapens’. In dit orkest heb ik later ook gespeeld.”

Dirkjan dirigeerde een grote diversiteit aan orkesten, zoals fanfares, drumfanfares, bigbands, harmoniegezelschappen, en andere blaasensembles. Bekende namen in de wereld van de HaFaBra zijn naast DVS, K&G uit Leiden en Excelsior uit Delft. Als musicus heeft hij zijn sporen verdiend in het Nederlands Theaterorkest, het Symfonieorkest van het Utrechts conservatorium, het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest, het Amsterdams studenten orkest en diverse Big Bands en Popbands. Momenteel is Dirkjan werkzaam als zelfstandige blaasdocent, muzikant, arrangeur en dirigent. Dirkjan heeft inmiddels de eerste repetitie met de Junioren achter de rug. “Ik hoop met dit orkest veel mooie, muzikale en gezellige momenten te beleven.”

klik hier voor de foto's

 

Agenda

Sponsors



















Meer sponsors

Sponsor worden?

Wilt u ook als sponsor een bijdrage leveren aan de muzikale prestaties van DVS?

Bekijk hier de mogelijkheden

Social media

DVS Katwijk is via diverse internetkanalen te volgen.

Contact

Ambachtsweg 2
2222 AK Katwijk
071 - 403 10 82
info@dvskatwijk.nl